Aktualności

2020-03-30
Praca zdalna w PGG S.A. w czasie kryzysu

Pożyteczne materiały edukacyjne dla swych menedżerów - pracowników dozoru w kopalniach i zakładach udostępniła w firmowej sieci internetowej Polska Grupa Górnicza w ramach projektu "Akademia PGG", który powstał z myślą o doskonaleniu kompetencji kadry zarządzającej w spółce.

>>>
2020-03-26
Ministerstwo Aktywów Państwowych na bieżąco kontroluje sytuację w spółkach węglowych

Ministerstwo Aktywów Państwowych przed wprowadzeniem stanu epidemii, a wcześniej stanu zagrożenia epidemicznego zobowiązało spółki górnicze do podjęcia działań związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Covid-19 - przypomniał resort w komunikacie wydanym w czwartek 26 marca.

>>>
2020-03-27
Adam Gawęda do górników: Wspólnie przetrwamy trudny czas!

Z wystąpieniem do górników w Polsce zwrócił się Adam Gawęda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

>>>
2020-03-25
Psychoodporność na czas kryzysu - wspólny projekt psychologów PGG i CSRG

Polska Grupa Górnicza we współpracy z Centralną Stacją Ratownictwa Górniczego wypełnia ważną lukę w działaniach przeciw pandemii Covid-19. W trosce o pracowników wykonujących obowiązki zawodowe w trudnym środowisku górniczym w czasie kryzysu związanego z zagrożeniem epidemicznym, psychologowie PGG S.A. i CSRG rozpoczęli wspólny projekt, polegający na udzielaniu specjalistycznych porad.

>>>
2020-03-24
PGG funduje kamery termowizyjne dla śląskich szpitali

Polska Grupa Górnicza S.A. przekaże placówkom medycznym dziesięć specjalistycznych kamer termowizyjnych, które pomogą zorganizować bezpieczny ruch pacjentów i innych osób w strefach szczególnego ryzyka, jak np. szpitalne oddziały ratunkowe.

>>>
2020-03-23
PGG wytwarza własny płyn do dezynfekcji. Tysiące litrów w godzinę!

Kilka tysięcy litrów płynu wirusobójczego do dezynfekcji pomieszczeń potrafi wyprodukować w zaledwie dwie godziny kopalnia Piast-Ziemowit należąca do Polskiej Grupy Górniczej S.A. Płyn będzie stosowany we wszystkich kopalniach spółki. Kopalnia wykorzystuje własną wodę z pompowni na głębokości ponad 400 m.

>>>
2020-03-23
Film PGG o prewencji koronawirusa

Polska Grupa Górnicza S.A. przygotowała specjalny film szkoleniowy dotyczący profilaktyki chroniącej przed koronawirusem. Film jest już wyświetlany na kopalnianych telebimach.

>>>
2020-03-20
PGG wdrożyła innowacyjny system dystrybucji węgla

Polska Grupa Górnicza S.A. udoskonaliła system awizacji odbiorów węgla wprowadzając pełną automatyzację procesu. Pozwala on na automatyczne przydzielanie terminu odbioru węgla z kopalń. Ponadto PGG wdrożyła nowy system elektronicznych zakupów dodatkowych ilości węgla. Nowe oprogramowanie spółka stworzyła wspólnie ze specjalistami  Zakładu Informatyki i Telekomunikacji PGG S.A.

>>>
2020-03-18
Podczerwień w walce z koronawirusem w kopalniach PGG S.A.

Polska Grupa Górnicza S.A testuje kamery termowizyjne w ramach prewencji zakażeń koronawirusem. Docelowo takie rozwiązania pojawią się we wszystkich zakładach spółki.

>>>
2020-03-17
Wiceminister aktywów państwowych monitoruje ryzyko epidemii w przemyśle węglowym

Adam Gawęda, wiceminister aktywów państwowych, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w związku z zagrożeniem epidemicznym odbył w poniedziałek 16 marca serię rozmów z przedstawicielami górnictwa węgla kamiennego w Polsce.

>>>
2020-03-13
Apel do wykonawców w związku z chorobą Covid-19 wywołaną koronawirusem

APEL DO WYKONAWCÓW W ZWIĄZKU Z CHOROBĄ COVID-19 WYWOŁANĄ KORONAWIRUSEM

>>>
2020-03-13
PGG stawia na zdalną pracę

Polska Grupa Górnicza S.A. – ze względu na zagrożenie koronawirusem – umożliwi części pracowników odpowiedzialnych za usługi kluczowe w firmie wykonywanie obowiązków z domu w trybie pracy zdalnej tzw. „home office”.

>>>
2020-03-12
Projekt PGGREEN, czyli zielone elektrownie na hałdach

Polska Grupa Górnicza w ramach projektu PGGREEN chce wybudować trzy kolejne instalacje fotowoltaiczne w Chełmie Śląskim, Gierałtowicach i Rudzie Śląskiej – w lutym tego roku przygotowano studia wykonalności dla tych projektów. PGG S.A. złożyła też wnioski o dofinansowanie z UE.

>>>
2020-03-12
PGG ochrania pracowników przed ryzykiem zarażenia

Polska Grupa Górnicza S.A. poważnie traktuje zagrożenie związane z epidemią zachorowań na COVID-19 i na bieżąco wdraża prewencję szerzenia się zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wśród swoich pracowników.

>>>
2020-03-10
Dyplomy dla absolwentów II edycji studiów Menadżer Branży Górniczej

II edycja studiów podyplomowych Menadżer Branży Górniczej realizowanych we współpracy Polskiej Grupy Górniczej z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach zakończyła się uroczyście w poniedziałek 9 marca 2020 r.

>>>
2020-03-10
PGG partnerem największego projektu nauk o Ziemi EPOS-PL+

Polska Grupa Górnicza – jako jedyny podmiot nienaukowy w Polsce – realizować będzie wspólnie z instytutami badawczymi największy projekt geologiczny na kontynencie – System Obserwacji Płyty Europejskiej EPOS-PL+. We wtorek 10 marca w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach uczestnicy polskiego konsorcjum EPOS-PL+ z całego kraju zebrali się na spotkaniu inaugurującym nową, trzyletnią edycję projektu.

>>>
2020-03-10
PGG zainaugurowała Akademię Zarządzania Projektami IPMA

​Polska Grupa Górnicza wraz z innymi spółkami górniczymi we współpracy ze Stowarzyszeniem IPMA Polska (International Project Management Association Polska) zainaugurowała Akademię Zarządzania Projektami.

>>>
2020-03-05
Przedstawiciele PGG na spotkaniu Euracoal przed konkursem Funduszu Węgla i Stali UE

Propozycje nowych projektów badawczych na tegoroczny konkurs Funduszu Badawczego Węgla i Stali Unii Europejskiej (RFCS - Research Fund for Coal and Steel) opracowali uczestnicy spotkania w ramach Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal, które odbyło się 3 i 4 marca 2020 r. w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.

>>>
2020-03-04
Karlik nagrodzony na targach gliwickich

Polska Grupa Górnicza uczestniczyła w 21. Międzynarodowych Gliwickich Targach Budowalnych. Organizatorzy szacują, że  imprezę odwiedziło prawie 7000 osób. Z produktami PGG S.A. można było się zapoznać na specjalnie przygotowanym stoisku, na którym pracownicy spółki udzielali wszystkich informacji na temat oferty produktowej spółki.

>>>
2020-03-02
Ekspert MAE przedstawił w PGG prognozę dla węgla do 2024 roku

Popyt na węgiel energetyczny na świecie odbudował się, gdy produkcja prądu z węgla w 2018 r. sięgnęła najwyższych poziomów w historii. Od 2019 r. zaczęła ona spadać, jednak za wcześnie jeszcze na wniosek, że to początek nowego trendu – mówił Carlos Fernández Alvarez, analityk Międzynarodowej Agencji Energetycznej, który w poniedziałek 2 marca w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach zaprezentował prognozę dla rynku węgla do 2024 r.

>>>
2020-03-01
Narciarze z kopalń PGG triumfowali na podium w Wiśle-Cieńkowie

Tradycyjnie pod koniec sezonu  narciarskiego branża górnicza spotyka się na stoku w Wiśle-Cieńkowie, gdzie górnicy walczą o Puchar Wiceministra Aktywów Państwowych. Nie inaczej było w tym roku.

>>>
2020-02-25
Specjaliści PGG na sesjach XXIX Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie

O doświadczeniach związanych z użyciem nowoczesnych technologii w podziemnym górnictwie, problemach zarządzania i społecznej odpowiedzialności biznesu mówili pracownicy Polskiej Grupy Górniczej S.A. w poniedziałek 24 lutego na sesjach XXIX Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie.   

>>>
2020-02-24
XXIX Szkoła Eksploatacji Podziemnej rozpoczęła się Krakowie

XXIX Szkoła Eksploatacji Podziemnej - trzydniowe forum naukowców i praktyków górnictwa - rozpoczęła się w poniedziałek 24 lutego w Krakowie. W pierwszej z sesji plenarnych zatytułowanej "Transformacja energetyczna – trendy i praktyka funkcjonowania przedsiębiorstw górniczych" głos zabrał Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej i prezydent Euracoal.

>>>
2020-02-21
Komunikat spółki po podpisaniu porozumienia płacowego

Zgodnie z kompromisem osiągniętym w czwartek 20 lutego 2020 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach pomiędzy organizacjami związkowymi, a zarządem Polskiej Grupy Górniczej S.A. w obecności wicepremiera Jacka Sasina i wiceministra Adama Gawędy, w piątek 21 lutego doszło w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej do zapowiedzianego spotkania stron.

>>>
2020-02-20
Komunikat

W obecności wicepremiera Jacka Sasina i wiceministra Adama Gawędy w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, zarząd Polskiej Grupy Górniczej i organizacje związkowe działające w PGG S.A. porozumiały się dzisiaj w sprawach płacowych. Porozumienie zakłada podwyżkę w wysokości 6 procent oraz rozpoczęcie dyskusji nad systemową reformą sektora węgla kamiennego.

>>>
2020-02-19
Przyszłość górnictwa może być krótka - rozmowa z Tomaszem Rogalą, prezesem PGG

– Wszyscy doskonale pamiętają 2015 r. i wiedzą, że zbyt wysokie żądania doprowadziły do tego, że Kompania Węglowa stanęła na progu upadłości. Z tą różnicą, że dzisiaj KE gotowa jest za tę upadłość zapłacić... To bardzo istotna zmiana – podkreślił prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala w rozmowie na portalu Silesia24.pl.

>>>
2020-02-17
PGG ochrania stabilność zatrudnienia i gwarantuje godne wynagrodzenia

Polska Grupa Górnicza S.A. ma nadzieję, że zapowiedziana akcja strajkowa będzie prowadzona odpowiedzialnie. Dotychczas w sporze płacowym strona społeczna dbała o zakład pracy, rozumiała, że jest to funkcjonalny organizm, który przynosi dochody, a podejście związkowców w tym zakresie było racjonalne.

>>>
2020-02-12
Prezes PGG Tomasz Rogala w Radio Piekary

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy  prezesa PGG Tomasza Rogali, który był gościem Marcina Zasady w audycji "Rozmowa Dnia" Radia Piekary.

>>>
2020-02-11
Nowy numer magazynu PGG

Ukazał się kolejny, lutowy numer "Magazynu PGG" - gazety firmowej Polskiej Grupy Górniczej.

>>>
2020-02-10
Musimy uznać fakty, Europa odchodzi od węgla - rozmowa z Tomaszem Rogalą

– Uważam, że praktycznie biorąc przełamanie zielonego trendu w UE jest już niemożliwe, trzeba się do niego dostosować, tylko na własnych warunkach - mówi o dekarbonizacji Tomasz Rogala, prezydent Euracoal i prezes Polskiej Grupy Górniczej S.A.

>>>
2020-02-07
Komunikat po zakończeniu mediacji płacowych w PGG S.A.

W piątek 7 lutego 2020 r. w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej S.A. z udziałem mediatora odbyło się spotkanie zarządu spółki ze stroną społeczną, po którym doszło do podpisania przez strony rozmów protokołu rozbieżności.

>>>
2020-02-07
Tomasz Rogala w programie Parkiet TV o kondycji Polskiej Grupy Górniczej

O kondycji Polskiej Grupy Górniczej i aktulanych problemach branży mówił Tomasz Rogala, prezes PGG S.A. oraz prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal, który W czwartek 6 lutego był gościem red. Barbary Oksińskiej w programie "Prosto z Parkietu" na portalu www.parkiet.com.

>>>
2020-02-06
Pierwszy doktorat we współpracy PGG z GIG obroniono w Katowicach

Pierwszą z serii wdrożeniowych prac doktorskich, napisanych po studiach doktoranckich prowadzonych w ramach porozumienia Polskiej Grupy Górniczej z Głównym Instytutem Górnictwa, obronił w czwartek (6 lutego) w Katowicach mgr inż. Tadeusz Rutkowski, pracownik kopalni Ruda - Ruch Pokój. Jest to pierwszy tego rodzaju doktorat w Polsce.

>>>
2020-02-04
Odpady pogórnicze jak skarb - grant UE dla projektu PGG

Jedną z najwyższych ocen przyznali eksperci unijnego Funduszu Badawczego Węgla i Stali (RFCS) projektowi „Od odpadów pogórniczych do wartościowych zasobów – nowa koncepcja gospodarki obiegu zamkniętego” z udziałem Polskiej Grupy Górniczej.

>>>
2020-02-03
Informacja Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Polska Grupa Górnicza S.A. w latach 2017-2019 przeznaczyła dodatkowo na wynagrodzenia i świadczenia dla pracowników 1,1 mld zł więcej niż planowano przy tworzeniu PGG.

>>>
2020-01-31
Stanowisko PGG wobec zarzutów NIK

Stanowisko Polskiej Grupy Górniczej S.A. w odpowiedzi na zarzuty NIK sformułowane w komunikacie z 31 stycznia 2020 r. pt. "NIK o utworzeniu i funkcjonowaniu spółki Polska Grupa Górnicza".

>>>
2020-01-31
Górnicy kolędowali z orkiestrą symfoniczną PGG w Panewnikach

Już po raz drugi górnicy i mieszkańcy zebrali się w czwartek (30 stycznia) w bazylice franciszkanów w Katowicach Panewnikach na dorocznym Wielkim Kolędowaniu z Polską Grupą Górniczą. Wspaniałą muzyczną ucztę najpiękniejszych kolęd zapewnili muzycy orkiestr pod batutą Grzegorza Mierzwińskiego i Mirosława Kaszuby.

>>>
2020-01-29
Przed nami duże wyzwania - rozmowa z Tomaszem Rogalą, prezydentem Euracoal

Rozmowa z Tomaszem Rogalą, prezydentem Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal oraz prezesem Polskiej Grupy Górniczej.

>>>
2020-01-29
PGG w projekcie badawczym kompleksów ścianowych nowej generacji

Opracowanie systemu ruchu kombajnu nowej generacji, który sam inteligentnie steruje swoim posuwem w ścianie, np. zależnie od zmiennych nachyleń trasy przenośnika - to cel ważnego projektu badawczego pod hasłem Komtrack z udziałem Polskiej Grupy Górniczej.

>>>
2020-01-28
Górnicze Kolędowanie przy żłóbku w Panewnikach już w czwartek

Na doroczne Górnicze Kolędowanie w najbliższy czwartek (30 stycznia) zapraszają górników z rodzinami oraz wszystkich mieszkańców zarząd Polskiej Grupy Górniczej i ojcowie franciszkanie do bazyliki w Katowicach Panewnikach.

>>>
2020-01-27
Pracownicy PGG uhonorowani za długoletnią służbę

Siedemdziesięcioro pracowników Centrali Polskiej Grupy Górniczej oraz kopalń Murcki-Staszic, Sośnica i Ruda odznaczył w poniedziałek (27 stycznia) w imieniu Prezydenta RP medalem za długoletnią służbę wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.

>>>
2020-01-27
Wysiłek był i jest premiowany! - rozmowa z wiceprezesem Jerzym Janczewskim

Trwają rozmowy o sposobie podziału nagrody rocznej za 2019 r. Co udało się w tej chwili uzgodnić i o jakich sumach mowa? 

>>>
2020-01-22
PGG wypłaci 14. pensję w terminie

W związku ze spotkaniem zarządu PGG ze stroną społeczną, które odbyło się 21 stycznia br., Polska Grupa Górnicza informuje, że postanowiła przeznaczyć na wypłatę dla pracowników 100 proc. zaplanowanych w budżecie środków na wypłatę tzw. 14. pensji.

>>>
2020-01-20
"Moja mama pracuje w kopalni" - książka nie tylko dla dzieci górników

„Moja mama pracuje w kopalni” to tytuł ilustrowanej książeczki dla dzieci, wydanej przez Gminne Centrum Kultury w Gorzycach. W ukazaniu się publikacji pomogła m.in. Polska Grupa Górnicza.

>>>
2020-01-16
Górnik z kopalni Chwałowice zawodowym fighterem MMA

– Praca w kopalni w oddziale robót przygotowawczych poprawia siłę, co bardzo pomaga mi podczas walk, głównie w klinczu. Przeciwnicy często to zauważają - mówi 25-letni Marcin Maleszewski, górnik kopalni Chwałowice, który dołączył niedawno do grona zawodowców w MMA, widowiskowej i popularnej dyscyplinie walk, w której dozwolone są niemal wszystkie chwyty.  

>>>
2020-01-20
Postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska Wiceprezesa Zarządu spółki PGG S.A.

Katowice dn. 20.01.2020 godz.11:40

>>>
2020-01-14
Komunikat po spotkaniu z mediatorem 14 stycznia 2020 r.

W dniu 14 stycznia 2020 roku w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej odbyło się pierwsze spotkanie strony społecznej i zarządu PGG z mediatorem w ramach sporu zbiorowego.

>>>
2020-01-13
Rada Nadzorcza PGG powołała wiceprezesa do spraw produkcji

Rada Nadzorcza PGG z dniem 13 stycznia 2020 roku., powołała Pana Rajmunda Horsta w skład Zarządu Polskiej Grupy Górniczej S.A. na funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji.

>>>
2020-01-10
Nie uważam się za bohatera! - górnik z Marcela ratował ofiarę wypadku

Ten wypadek drogowy w Radlinie cała Polska oglądała ze zgrozą - nagranie z monitoringu obiegło telewizje i media. Po zmroku i w deszczu dwa samochody potrąciły nastolatkę przechodzącą przez ulicę na pasach. Nikt wtedy nie wiedział, że ranną dziewczynę uratował górnik kopalni Marcel – jako jedyny ze świadków pospieszył na ratunek i udzielił fachowej pomocy.

>>>
2020-01-10
PGG zwiększa produkcję ekogroszków

Polska Grupa Górnicza znacznie zwiększa produkcję ekogroszków dla klientów indywidualnych. Spółka inwestuje w rozbudowę nowoczesnych paczkowalni oraz doskonali swoje kanały dystrybucji. Produkcja workowanych ekogroszków wzrośnie o 400 proc. Realizowane inwestycje w tym zakresie są największe w branży węgla kamiennego, a ich wartość wyniesie ok. 28 mln zł w 2020 r., i kolejne 15 mln zł w 2021 r.

>>>
x Ta strona korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej.