KWK ROW I PGG S.A. z Pucharem Ministra w slalomie gigancie

Kolejny slalom gigant o Puchar Ministra Energii na Stacji Narciarskiej Cieńków za nami. Tradycją jest już, że na stoku w Wiśle Malince tego dnia cieszyć możemy się wspaniałymi warunkami – słońcem, lekkim mrozem, doskonale przygotowanym stokiem i przede wszystkim dobrym humorem. Wszystko to sprzyja pozytywnej rywalizacji.

 

W kwalifikacji drużynowej konkurencje zdeklasowała ekipa z KWK ROW I. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice, a trzecie miejsce powędrowało do PGG S.A.  KWK ROW II.

Wśród zawodników (obecnych pracowników) najlepsza okazała się  Joanna Potas (29'77), a najlepszym zawodnikiem Damian Skupień (24'41- najlepszy czas tegorocznych zawodów) - oboje to reprezentanci zwycięskiej drużyny PGG S.A. KWK ROW I.

Wśród drużyn drugie miejsce zajęła reprezentacja JSW SA KWK Knurów Szczygłowice, a trzeci byli zawodnicy z PGG S.A.  KWK  ROW II.

Nagrodzono także najmłodszego i najstarszego zawodnika. Najmłodszym uczestnikiem zawodów była Dominka Liebechen – 5 lat (JSW S.A. KWK Ruch Borynia), a najstarszym Andrzej Mazurek, z tego samego zakładu.

Zwycięskie puchary i medale wręczyli: wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, prezes Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej Czesław Żelichowski, wiceprezes Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej Katarzyna Merwart oraz wiceprezes Polskiej Grupy Górniczej Jerzy Janczewski.

W poszczególnych grupach na podium znaleźli się:

  • GRUPA I

    I miejsce - Julia Grzomba - JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 36,88

    II miejsce - Alicja Mastykarz - PGG S.A. KWK Piast - Ziemowit - czas 37,00

    III miejsce -   Aleksandra Toman - PGG S.A. KWK ROW I - czas 38,33

    GRUPA II

    I miejsce - Piotr Langer -  JSW S.A. KWK Ruch Borynia - czas 29,22

    II miejsce - Piotr Helios -  PGG S.A. KWK ROW I - czas 29,77

    III miejsce - Michał Leszko - JSW S.A. KWK Ruch Zofiówka - czas 30,60

    GRUPA III

    I miejsce -  Wiktoria Siedlaczek - PGG S.A.  KWK ROW I - czas 26,98

    II miejsce - Angelika Kryst - PGG S.A. KWK ROW I - czas 27,72

    III miejsce - Dorota Górecka - PGG S.A. KWK ROW I - czas 29,71

    GRUPA IV

    I miejsce -  Dominik Bąk -  JSW S.A. KWK Ruch Borynia - czas 27,19

    II miejsce - Szymon Owczarz - JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 27,41

    III miejsce - Jakub Szymusiak -  czas 28,97

    GRUPA  V

    I miejsce -  Marlena Owczorz -  JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 30,91

    II miejsce - Maria Górecka - PGG S.A.  KWK ROW I - czas 31,56

    III miejsce -Małgorzata Pniowska- PGG S.A. KWK Ruda - czas 32,22

    GRUPA  VI

    I miejsce -  Tomasz Morawiec -   - PGG S.A. KWK ROW I - czas 26,27

    II miejsce - Bogdan Palenga  -  JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 29,45

    III miejsce - Andrzej Szymusiak - PGG S.A.  Ruda - czas 29,90

    GRUPA  VII

    I miejsce -  Joanna Patas -  PGG S.A.  KWK ROW I - czas 29,77

    II miejsce - Danuta Stopel - JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 29,45

    III  miejsce - Barbara Smusz PGG S.A. KWK ROW - czas 31,68

    GRUPA  VIII

    I miejsce -  Mirosław Patas-  PGG S.A. KWK ROW I - czas 25,66

    II miejsce - Tomasz Leszko - JSW S.A. KWK Ruch Zofiówka - czas 26,44

    II  miejsce - Ryguła Dariusz - PGG S.A. Bolesław Śmiały - czas 26,44

    GRUMA IX

    I miejsce -  Paweł Klimas -  JSW S.A. KWK Knurów Szczygłowice - czas 25,62

    II miejsce - Rafał Mazur - JSW S.A. KWK Ruch Zofiówka - czas 26,18

    III  miejsce - Mark Szczyrba - PGG S.A.  KWK ROW I - czas 26,28

    GRUPA X

    I miejsce -  Damian Skupień -  PGG S.A. KWK ROW I - czas 24,41

    II miejsce - Kamil Kotyczka - PGG S.A. KWK ROW II - czas 26,06

    III  miejsce - Miłosz Mazurek - PGG S.A. KWK ROW I - czas 26,73