Aktualności

2018-12-13
„Ewolucja energetyczna w Unii Europejskiej” czyli PGG na Szczycie Klimatycznym w Katowicach

>>>
2018-12-12
Na rzecz innowacji i rozwoju – drugi dzień Kongresu Energy 24

Drugi dzień Kongresu Energy 24 – 12 grudnia, będzie poświęcony innowacyjności w polskim przemyśle energetycznym. Spółki zaprezentują działania w zakresie rozwoju, implementacji nowych technologii i innowacji stosowanych w nowoczesnym górnictwie. Pokażą się również start-upy, których pomysły mają potencjał wdrożeniowy dla polskiego górnictwa. Odbędzie się także panel pt.: "Innowacyjne rozwiązania techniczno-technologiczne dla sektora górnictwa i energetyki".

>>>
2018-12-11
ENERGY 24 - KONGRES POLSKIEJ GRUPY GÓRNICZEJ wydarzenie towarzyszące COP 24

11 i 12 grudnia  UNIWERSYTET EKONOMICZNY – Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych

>>>
2018-12-03
Nowy numer miesięcznika „Polska Grupa Górnicza”

Drodzy Czytelnicy, W przededniu Barbórki – górniczego święta oddajemy w Wasze ręce najnowszy numer Magazynu PGG. Numer otwiera interesujący wywiad z Grzegorzem Tobiszowskim, wiceministrem energii. Dominują rzecz jasna tematy związane z Barbórką – opisujące tradycje i zwyczaje związane z tym świętem. Poza tym – jak zwykle – sporo cenny informacji na temat PGG Family, krzyżówka i komiks. Redakcja życzy wszystkim Górnikom i ich Rodzinom aby święta Barbara obdarzała Was wszelkimi łaskami!

>>>
2018-12-03
Przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej modlili się w intencji górników w niedzielę, 2 grudnia na Jasnej Górze.

W modlitwie przed Barbórką, czyli świętem górniczym, które przypada 4 grudnia udział wzięli górnicy z Polskiej Grupy Górniczej wraz ze swoimi rodzinami. Obecni byli także Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii i pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego; Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej wraz z zarządem; Jarosław Grzesik, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ 'Solidarność'; Bogusław Hutek, przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ 'Solidarność', Przemysław Skupin, wiceprzewodniczący komisji Sierpnia 80 w Polskiej Grupie Górniczej oraz Dariusz Trzcionka, przewodniczący Porozumienia Związków Zawodowych KADRA. W mszy św. Wzięli też udział dyrektorzy kopalń i zakładów Polskiej Grupy Górniczej.

>>>
2018-12-01
Górnictwo to wyjątkowy hart ducha czyli…jak świętowaliśmy BARBÓRKĘ 2018

- Dziś Polska Grupa Górnicza, niespełna trzy lata po jej powstaniu to zupełnie inne przedsiębiorstwo. Na realizację programu inwestycyjnego przeznaczymy w tym roku 2,5 mld zł. Nowe ściany wydobywcze, nowoczesne maszyny i urządzenia, systemy kontroli ciśnień w obudowach w trybie on-line, informatyzacje większości procesów administracyjnych jak obieg dokumentów, elektroniczne postępowania zakupowe składają  na innowacyjność naszej spółki – rozpoczął swoje wystąpienie na uroczystej barbórkowej akademii Prezes PGG Tomasz Rogala

>>>
2018-12-01
Życzenia Barbórkowe od Towarzystwa Finansowego Silesia

 

>>>
2018-11-29
Wirtualna rzeczywistość w służbie BHP

Polska Grupa Górnicza systematycznie szuka nowych rozwiązań oraz narzędzi do promocji bezpieczeństwa i higieny pracy. Zainteresowanie tą tematyką obecnego pokolenia pracowników wiąże się z wykorzystaniem technologii informatycznej. Pomysł wykorzystania wirtualnej rzeczywistości do szkolenia i poprawy bezpieczeństwa pracowników powstał w Biurze BHP. Wspomniana technologia pozwala na odzwierciedlenie świata rzeczywistego przy pomocy grafiki 3D i jego kreowanie w dowolny, drobiazgowy sposób. Osadzone w wirtualnym wyrobisku stanowisko pracy, które do złudzenia przypomina rzeczywiste, przenosi dzięki goglom VR pracownika w wybrane miejsca na dół kopalni. Dodatkowo używane kontrolery powodują interakcję z obrazem, co niewątpliwie zwiększa zaangażowanie użytkownika w każdą wykonywaną czynność.

>>>
2018-11-21
GIG przystąpił do programu PGG Family

Polska Grupa Górnicza S.A. oraz Główny Instytut Górnictwa podpisały  umowę o przystąpieniu GIG do Programu „PGG Family”.  Uroczyste podpisanie odbyło się 21 listopada w centrali PGG z udziałem wiceprezesów zarządu PGG Jerzego Janczewskiego, Andrzeja Paniczka  i dyrektora GIG prof. Stanisława Pruska. Pracownicy GIG w ramach umowy będą objęci rabatami wynegocjowanymi w ramach Programu „PGG Family”.
- „PGG Family” jest innowacyjnym systemem benefitów pozapłacowych. Zapoczątkowany w kwietniu br., zbudowany siłami własnymi spółki program, dąży do podniesienia motywacji oraz zaangażowania pracowników poprzez zapewnienie dodatkowych profitów stanowiących wyróżnienie z tytuły pracy w firmie. Korzyści skierowane są nie tylko do pracownika, ale również członków rodziny – mówił po podpisaniu umowy wiceprezes zarządu ds. pracowniczych Jerzy Janczewski.
Każda podejmowana w ramach programu współpraca jest wyselekcjonowaną, spersonalizowaną i najkorzystniejszą na rynku ofertą. Dotychczas liczba podmiotów udzielających rabatów beneficjentom „PGG Family”, to ponad 40 firm reprezentujących obszary w zakresie motoryzacji, turystyki, ubezpieczeń, zakupów, rozrywki i innych. Program cieszy się dużym zainteresowaniem pracowników i dedykowany jest niemal do 200 tys. osób.
- Jest to interesujący program, korzystny także dla naszych pracowników, którzy teraz w ramach współpracy będą mogli korzystać z systemu benefitów – ocenił prof. Stanisław Prusek dyrektor GIG.
„PGG Family” trafia do odbiorców poprzez utworzone biura w oddziałach spółki, obsługiwane przez koordynatorów programu oraz kanały komunikacyjne w tym dedykowaną programowi stronę internetową. Uruchomiona w drugiej połowie lipca br. strona internetowa www.pggfamily.pl została odwiedzona już ponad 350 tys. razy. Jej celem jest ułatwienie korzystania z dostępnych dla pracowników ofert rabatowych, komunikacja z pracownikami
w zakresie programu oraz komunikacja między pracownikami.
Zarząd Polskiej Grupy Górniczej zakłada dalszy rozwój programu, który ewoluować będzie zgodnie z potrzebami pracowników.

>>>
2018-11-15
Nowy numer Magazynu PGG

Do rąk naszych Czytelników trafił dziś listopadowy, już 10 numer miesięcznika, a w nim jak zwykle wiele ciekawych informacji, artykułów, zdjęć i ciekawostek. Tak więc jest i o naszej książce napisanej przez Joasię Bulek z kopalni "Piast-Ziemowit", są informacje o kolejnych nowych benefitach dla pracowników, jest relacja z Jasnej Góry z obchodów 100 lecia odzyskania Niepodległości a także ciekawy artykuł o najmłodszym kawalerze Orderu Virtuti Miliatri. Zapraszamy do lektury.

>>>
2018-11-16
„Pracuję bezpiecznie” – konkurs rozstrzygnięty!

Łukasz Nowak z kopalni Murcki-Staszic wygrał tegoroczną edycję konkursu "Pracuję bezpiecznie" organizowanego przez Polską Grupę Górniczą. Zwycięzca otrzymał czek na 10 tys. zł. Ponadto wywalczył dla swojej kopalni prawo organizacji finału kolejnej edycji konkursu. Na podium znaleźli się także Krzysztof Grzebieniowski, reprezentujący kopalnię Bolesław Śmiały oraz Mariusz Gonsior z ruchu Rydułtowy kopalni ROW, którzy w nagrodę dostali czeki odpowiednio na 7,5 i 5 tys. zł. Czwartym najlepszym zawodnikiem okazał się  Bartłomiej Smozik z KWK ROW ruch Jankowice. Nagrody wręczyli: wiceprezes ds. produkcji PGG S.A. Piotr Bojarski, wiceprezes WUG Piotr Wojtacha oraz dyrektor naczelny GIG prof. Stanisław Prusek. Finaliści, którzy nie znaleźli się na podium, zostali uhonorowani czekiem na tysiąc złotych.
Konkurs „Pracuję bezpiecznie”, na trwałe wszedł do programu popularyzacji zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy realizowanych w kopalniach i zakładach Polskiej Grupy Górniczej S.A. W konkursie wystartowali pracownicy wszystkich kopalń i zakładów PGG.S.A.
W konkursie biorą udział osoby dozoru ruchu i pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych. Rywalizacja w tegorocznej edycji konkursu rozpoczęła się 1 kwietnia br. Eliminacje zakładowe – pierwszy etap konkursu rozgrywane były z wykorzystaniem platformy internetowej, do której dostęp pracownicy uzyskują po zarejestrowaniu się w portalu pracownika. W pierwszym miesiącu konkursu, w bazie pytań konkursowych zostało umieszczonych 1200 pytań. W kolejnych miesiącach baza pytań była rozszerzana do około 2300 pytań w miesiącu wrześniu. O tym, że pracownicy są zainteresowani tą formą popularyzacji tematyki bhp, najlepiej przekonują liczby. W kwalifikacjach internetowych, które były prowadzone od 1 kwietnia do 30 września, i dla zwycięskich oddziałów wyłonionych w drodze audytów stanowiskowych w październiku br., udział wzięło 4 500 osób, które w sumie odpowiedziały na 2 mln 800 tyś. pytań. Poświęciły na to ponad 18 tys. godzin. Zdecydowaną większość tego czasu stanowiły logowania spoza sieci Polskiej Grupy Górniczej i z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

>>>
2018-11-14
Górnicza orkiestra zagrała dla dzieci ...

W ramach „Tygodnia integracji” w szkole podstawowej nr 37 im. Ks. Jana Twardowskiego w Katowicach wystąpiła orkiestra dęta kopalni „Mysłowice-Wesoła” pod kierownictwem Mirosława Kaszuby. Motto tegorocznych warsztatów brzmi: „Posłuchaj jak bije Twoje serce, wsłuchaj się w muzykę”.

>>>
2018-11-09
WYSTAWA MALARSKA W SIEDZIBIE POLSKIEJ GRUPY GÓRNICZEJ S.A.

,, WOLNA UKOCHANA OJCZYZNA – 100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI’’

>>>
2018-11-08
Udogodnienia dla Pracowników PGG S.A. „Dni Ubezpieczonego”

W związku z licznymi pytaniami pracowników dotyczącymi emerytur górniczych, Zarząd  Polskiej Grupy Górniczej S.A. podjął działania mające na celu umożliwienie swoim pracownikom skorzystania z porad ekspertów ZUS bezpośrednio na terenie kopalń PGG S.A.

>>>
2018-11-04
Wystawa w Bastionie św. Rocha na Jasnej Górze

Od 4 listopada 2018 r. w Bastionie św. Rocha na Jasnej Górze w Częstochowie można oglądać wystawę zatytułowaną „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych. Mirosław „Miron” Łucki (1975-2013)”. Organizatorem ekspozycji jest Graffiti Films Dom Produkcyjny, sponsorem – Polska Grupa Górnicza S.A. Wystawa upamiętnia st. chor. sztab. Mirosława „Mirona” Łuckiego, żołnierza Zespołu Bojowego „C” Jednostki Wojskowej Komandosów, który zginął podczas operacji przeprowadzonej w nocy z 23 na 24 sierpnia 2013 r. w prowincji Ghazni w Afganistanie. Celem akcji było przejęcie składu broni i materiałów wybuchowych używanych przez talibów. Była to jedna z najtragiczniejszych operacji, w której brali udział specjaliści z Lublińca. Na wystawie przybliżono również historię najstarszego i największego oddziału specjalnego Wojska Polskiego – Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Nawiązano także do dziejów jednego z najsłynniejszych oddziałów podziemnej i powstańczej Warszawy – Batalionu „Parasol”, którego chlubne tradycje dziedziczy Zespół Bojowy „C” JWK.

>>>
2018-11-04
Konferencja Gospodarcza na Jasnej Górze

„Zobowiązani by pomnażać dzieła przodków. Osiągnięcia gospodarcze Państwa Polskiego wobec wyzwań współczesności” - to tytuł konferencji, która odbyła się 3 listopada na Jasnej Górze. Przyczynkiem do niej było przypomnienie wielkiej wystawy gospodarczej z 1909 r., która odbyła się na Jasnej Górze, została zorganizowana przez polskie środowiska gospodarcze z trzech zaborów i była swoistym przygotowaniem do działań w odradzającej się Polsce oraz wielką deklaracją polskich środowisk ziemiańskich, kupieckich i przemysłowych na rzecz połączenia wysiłków w dziele budowy ekonomicznej siły Rzeczpospolitej. Konferencja stała się okazją do przypomnienia roli Kościoła i samej Jasnej Góry w integracji środowisk gospodarczych oraz działalności duszpasterskiej i pielgrzymkowej w okresie poprzedzającym odzyskanie niepodległości, w międzywojniu aż po dzisiaj.

>>>
2018-11-02
Marka Mitsubishi w PGG Family

Polska Grupa Górnicza S.A. rozszerzyła program PGG Family o kolejną ofertę z dziedziny motoryzacji.

>>>
2018-10-30
Ponad 1700 apartamentów w Polsce dla PGG Family

Uniwersalne rozwiązania, szeroki wachlarz możliwości, wszystko po to by jak największe grono pracowników Polskiej Grupy Górniczej mogło korzystać z ofert naszego Programu. 

>>>
2018-10-26
PGG przygotowała dla swoich pracowników niespodziankę – książkę dla dzieci „Barbórka Tosi”

Polska Grupa Górnicza przygotowała dla swoich pracowników nietypową niespodziankę. Po raz pierwszy w historii Magazynu PGG dołączyliśmy do najnowszego wydania wyjątkową niespodziankę – książkę pt. „Barbórka Tosi”, którą napisała Joanna Bulek, na co dzień pracująca w zakładzie przeróbczym kopalni „Piast-Ziemowit”. Inspiracją do napisania książki była dla Pani Joanny jej bratanica Tosia oraz zamiłowanie do górnictwa. Pani Joanna jest bowiem absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej (specjalność: eksploatacja złóż surowców mineralnych) oraz Politechniki Śląskiej (specjalność: aerologia i ratownictwo górnicze). Gra również na klarnecie w Stowarzyszeniu Orkiestry Dętej „Piast”. Oprócz górnictwa, interesuje się wędkarstwem, wędrówkami górskimi i poezją śpiewaną.

>>>
2018-10-25
Konferencja Europower z udziałem prezesa Tomasza Rogali

Konferencja Energetyczna Europower to jedno z najważniejszych spotkań dotyczących rozwoju sektora energii w Polsce. Od początków powstania wydarzenie stawia sobie za cel mówienie o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących branży.

>>>
2018-10-22
Najlepsza na rynku cena - Volkswagen Passat, tylko w ramach PGG Family!

Sukces współpracy PGG Family z Lellek Group w zakresie preferencyjnych cen zakupu samochodów marki Skoda dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej zaowocował w podjęcie negocjacji  dotyczących poszerzenia oferty o kolejne marki.  

>>>
2018-10-19
Pożegnanie z papierem

Polska Grupa Górnicza odchodzi od pisemnej formy składanych ofert przetargowych. Teraz każdy, kto ma zamiar brać w nich udział, po uprzednim zalogowaniu się do systemu, będzie mógł złożyć ofertę elektroniczną. Innowacyjne rozwiązanie obowiązuje od 12 października br. Tym samym powstał obowiązek składania ofert wyłącznie w formie elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. To kolejny krok w dziedzinie udzielania zamówień elektronicznych w PGG.

>>>
2018-10-16
Rocznica katastrofy w KWK Mysłowice-Wesoła

6 października br.  minęły cztery lata od katastrofy górniczej, która miała miejsce w KWK Mysłowice-Wesoła. W wyniku wybuchu metanu w ścianie wydobywczej 560 na poziomie 665m; życie straciło  5 pracowników a 30 zostało poszkodowanych.  W przeddzień czwartej rocznicy katastrofy w kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej  w Wesołej odprawiona została msza św. w intencji wszystkich ofiar i górników poszkodowanych podczas tego wybuchu oraz ich rodzin. 5 października dyrekcja oraz delegacje związków zawodowych złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod tablicą pamiątkową na budynku cechowni kopalni.

>>>
2018-11-08
Nowy numer miesięcznika „Polska Grupa Górnicza”

 

>>>
2018-11-08
Nowy numer miesięcznika „Polska Grupa Górnicza”

 

>>>
2018-10-15
Ruch Halemba będzie istniał!

Podczas kampanii wyborczej do samorządu pojawiła się pogłoska, że w związku z pracami nad połączeniem technologicznym pomiędzy ruchami Halemba i Bielszowice, Ruch Halemba mógłby zostać zlikwidowany. Wywołało to spore zaniepokojenie wśród załogi.

>>>
2018-10-12
40 lat Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu

Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu, 12 października świętował swoje 40 lecie. Tego samego dnia odbyło się także oficjalne otwarcie warsztatów. W uroczystości wziął udział m.in. dyrektor kopalni Piast –Ziemowit Rajmund Horst.

>>>
2018-10-09
Społeczny PRE COP24 w Brukseli

W Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach Społecznego PRE_COP24 trwa debata w sprawie polskiej drogi do czystego środowiska. Uczestnicy to m.in. Kazimierz Grajcarek, koordynator projektu, Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, Jadwiga Wiśniewska, eurodeputowana z PiS i Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

>>>
2018-10-05
Prezes PGG Tomasz Rogala gościem Rozmowy Dnia w Radio Piekary

Prezes PGG Tomasz Rogala był gościem Marcina Zasady w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

>>>
2018-10-02
PGG wprowadziła nowoczesny system komunikacji z pracownikami

Polska Grupa Górnicza uruchomiła innowacyjny System Informacji Pracowniczej. Każdy pracownik może drogą elektroniczną zadać pytanie dotyczącego jego zatrudnienia i otrzyma możliwie najszybszą odpowiedź. To pierwsze tego typu rozwiązanie w górnictwie. 

>>>
2018-10-01
Pracownicy polskich sektorów energii uhonorowani w 100-lecie Niepodległości

Jubileusz odzyskania przez Polskę Niepodległości to doskonała okazja do podkreślenia roli osób, które z zaangażowaniem, profesjonalizmem i ogromną wiedzą przekazywaną często z pokolenia na pokolenie, dbają o bezpieczeństwo, rozwój i niezależność naszego kraju. Ich służba związana z wydobyciem, wytwarzaniem i dostarczaniem energii została uhonorowana 27 września podczas uroczystości „Polska energia w 100-lecie Niepodległości”.

>>>
2018-09-28
Konferencja GÓRNICTWO na Nowym Przemyśle Expo

W ramach konferencji „Nowy Przemysł Expo” w Międzynarodowym  Centrum Kongresowym w Katowicach , 28 września, odbyło się  spotkanie poświęcone górnictwu. Trendy i prognozy, podsumowanie ostatnich lat a także najbliższe plany związane nie tylko z górnictwem przedstawił Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii. Poinformował również o podpisaniu przez ministra energii  rozporządzenia w sprawie jakości paliw, będącego  aktem wykonawczym do Ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw.

>>>
2018-09-27
Prezes PGG Tomasz Rogala gościem Rzeczpospolitej

Polityka dekarbonizacyjna i klimatyczna, bez zgody i solidarnego podejścia ze strony Chin, USA, Rosji, Australii jest, delikatnie mówiąc, nieskuteczna – mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej, w rozmowie z Rzeczpospolitą. 

>>>
2018-09-26
PGG wsparła finansowo szpital

Polska Grupa Górnicza S.A. jako spółka wydobywcza w sposób szczególny zapewnia warunki bezpiecznej pracy swojej załogi. W ekstremalnych sytuacjach zagrożeń dla zdrowia i życia pracowników, Spółka może liczyć na pomoc ze strony  specjalistycznych jednostek medycznych. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu współpracując z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu, PGG postanowiła wesprzeć finansowo jego działania związane z udzielaniem świadczeń opieki zdrowotnej. 

>>>
2018-09-21
Wypoczynek na Podhalu z gwarancją najniższej ceny!!!

Więcej informacji można przeczytać na stronie PGG Family

>>>
2018-09-19
Spotkanie premiera z górnikami w KWK RUDA

19 września Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z górnikami Kopalni Ruda Ruch Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Podziękował im za pracę i życzył, aby ich trud działał na rzecz lepszej przyszłości Polski. Do Rudy Śląskiej przyjechał razem z ministrem Grzegorzem Tobiszowskim i prezesem PGG Tomaszem Rogalą.

>>>
2018-09-19
Rocznica katastrofy w kopalni Wujek – Ruch Śląsk

W Rudzie Śląskiej - Kochłowicach uczczono pamięć dwudziestu górników, którzy zginęli w katastrofie, która wydarzyła się 18 września 2009 r. w kopalni „Śląsk” – obecnie Wujek – Ruch Śląsk.

>>>
2018-09-13
Wystawa promujaca węgiel w Strasburgu!

We wtorek  11 września br. w Parlamencie Europejskim w Strasburgu zainaugurowano wystawę promującą węgiel pod hasłem „Becoal” (www.becoal.com). Ekspozycja została przygotowana przez Polską Grupę Górniczą wspólnie z Europejskim Stowarzyszeniem Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL oraz deputowaną do Parlamentu  Europejskiego Panią Poseł Jadwigą Wiśniewską.

>>>
2018-09-10
OPEL - dzień otwarty tylko dla PGG Family

DNIEM OTWARTYM - 08.09.2018 r. - przygotowanym specjalnie dla pracowników PGG S.A. zainaugurowaliśmy współpracę z naszym nowym Partnerem Programu – multi dealerem samochodowym MM Cars Group przy ul. Lotnisko 81 w Katowicach.

>>>
2018-09-05
Przestrzeń dla węgla jest i będzie. Panel Polskiej Grupy Górniczej na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

„Europejski rynek energii elektrycznej a ceny energii dla konsumentów” – to tytuł panelu zorganizowanego przez Polską Grupę Górniczą podczas XVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy - we wtorek 4 września. Gościem specjalnym panelu był Krzysztof Tchórzewski minister energii a do dyskusji zaproszeni zostali prezesi spółek węglowych i energetycznych oraz profesor Stanisław Krasnodębski poseł do Parlamentu Europejskiego.

>>>
2018-09-04
OPEL - dzień otwarty tylko dla PGG Family

Zadowolenie szerokiego grona pracowników oraz członków ich rodzin, to priorytet w Programie PGG Family. Duże zainteresowanie benefitami na płaszczyźnie motoryzacji, zdeterminowało do podjęcia współpracy w ramach lubianej i cenionej marki samochodów Opel.

>>>
2018-09-03
„Świeć przykładem z PGG” akcja rozpoczęta

Szkoła Podstawowa nr 10 w Mikołowie jest pierwszą, w której rozpoczynamy realizację  Programu Polskiej Grupy Górniczej oraz Śląskiej Komendy Policji „Świeć przykładem z PGG”.  

>>>
2018-08-31
Nowy miesiąc, nowe możliwości!!!

Od 1 września w programie PGG Family pierwszy nasz partner w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych tj. 16 sklepów Firmy Handlowej Pigwa J. Mucha i Wspólnicy Sp. J. zrzeszonych pod logiem „RABAT”

>>>
2018-08-30
Polska Grupa Górnicza i Miasto Katowice razem wspierają młodzież

Polska Grupa Górnicza S.A.,  Miasto Katowice oraz osiem firm podpisało list intencyjny w sprawie „ współpracy w ramach projektu „Katowice Miastem Fachowców”. Uroczyste podpisanie listu odbyło się 30 sierpnia w Willi Goldsteinów w Katowicach. Współpraca polegać będzie na organizacji wizyt studyjnych uczniów III klas gimnazjów i VIII klas szkół podstawowych w siedzibie firm, które są Partnerami w projekcie.  - Kiedy pojawiła się propozycja podpisania listu intencyjnego oczywiście cały nasz Zarząd był przekonany, że warto przystąpić do tej inicjatywy. Górnictwo zmienia cały czas swój wizerunek, jest coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Bardzo liczymy na zainteresowanie młodych ludzi. Obraz górnictwa przez ostatnie lata nie wyglądał najlepiej, ale z mozołem go odbudowujemy. Między innymi również dzięki temu projektowi młodzi ludzie zobaczą, że kopalnie to nie manufaktura ale precyzyjny organizm, gdzie potrzeba dużo wiedzy doświadczenia ale też męskiej odwagi – mówił Jerzy Janczewski, wiceprezes ds. pracowniczych PGG S.A.

>>>
2018-08-22
Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia, czyli atrakcja numer 1 na Śląsku, a zarazem największy tematyczny park rozrywki w Polsce, to nowy Partner PGG Family, który oferuje niezapomniane chwile, moc wrażeń i radości w atrakcyjnych cenach przygotowanych specjalnie dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej.

>>>
2018-08-16
Świat Ogłoszeń – nowość w serwisie PGG Family

Wystartowała nowa funkcja na  stronie  internetowej PGG Family – Świat Ogłoszeń. To kolejne narzędzie stworzone z myślą o pracownikach Polskiej Grupy Górniczej w ramach programu PGG Family. W tym wewnętrznym portalu ogłoszeń internetowych, pracownicy w prosty i szybki sposób mogą dotrzeć swoim ogłoszeniem do sprawdzonych odbiorców, którymi są koledzy z pracy i ich rodziny. Świat Ogłoszeń rozwijać się będzie zgodnie z potrzebami pracowników, a jego twórcy przewidują wymianę,  sprzedaż bądź zakup różnych towarów:  od komputerów, poprzez meble, sprzęt sportowy, ubrania, aż po samochody czy nieruchomości. Serwis jest całkowicie bezpłatny.

>>>
2018-08-10
Racjonalna polityka klimatyczna – PRE_COP24

„Polska droga do czystego środowiska” pod takim hasłem rozpoczęła się 9 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, konferencja Społeczny PRE_COP24.  Przez dwa dni goście z całego świata będą debatować o zmianach  klimatycznych.  Spotkanie to jest jednym z wydarzeń poprzedzających grudniowy szczyt klimatyczny w Katowicach. Wśród zaproszonych gości był wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który stwierdził, że - powinniśmy na COP24 wypracować stanowisko, które będzie realne, aby ci, którzy je przyjmą, potem go nie kwestionowali. Dwudniowa debata ma dotyczyć również  tego jak  realizować politykę klimatyczną w taki sposób, aby nie wiązało się to z nadmierną likwidacją miejsc pracy w przemyśle.

>>>
2018-08-08
Nowoczesne spojrzenie na górnictwo

Polska Grupa Górnicza S.A. oraz firma ABB sp. z o.o. podpisały list intencyjny w sprawie współpracy obu firm.  Uroczyste podpisanie odbyło się 8 sierpnia w Centrali PGG z udziałem prezesa Tomasza Rogali i prezesa zarządu ABB Pawła Łojszczyka. Wiedza inżynierów Polskiej Grupy Górniczej z jednej strony  a  doświadczenie ABB w zakresie opracowań nowych technologii z drugiej - to nowoczesne spojrzenie na górnictwo i efektywne wykorzystanie wspólnie osiągniętych rozwiązań.

>>>
2018-08-01
Roztrzygnięcie Konkursu Weekend ze Skodą

Dobiegła końca pierwsza edycja Konkursu „Weekend ze Skodą”. Jury zapoznało się ze wszystkimi hasłami konkursowymi, które liczone były w setkach. Jurorzy postawili na niebanalne, oryginalne hasła reklamowe, które łączyły słowa PGG Family oraz Skoda. Wybór był trudny, kreatywność naszych pracowników dopisała. Ostatecznie na weekendowe wojaże ze Skodą wybierze się czterech laureatów, których nazwiska publikujemy w dziale aktualności na stronie www.pggfamily.pl.

Zwycięzcom gratulujemy!

>>>
2018-07-31
Dobre wyniki finansowe Polskiej Grupy Górniczej

Poprawa sytuacji rynkowej oraz prowadzona restrukturyzacja spółki przełożyły się  na jej wyniki finansowe.

>>>