8 kwiecień 2021

Bo w życiu warto walczyć o wszystko z całych sił!

Aleksander Jasiewicz to niespełna 29-letni bokser, pochodzący z Lędzin. Swoją przygodę z boksem rozpoczął w wieku 15 lat. Na co dzień łączy swoje sportowe zamiłowanie z pracą pod ziemią w kopalni Polskiej Grupy Górniczej.

Górnik-bokser od 2012 roku pracuje w oddziale robót przygotowawczych GRP3 w Ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit. Godzenie ciężkiej pracy górnika z równie trudnymi treningami wymaga pełnej mobilizacji, bardzo dobrej organizacji czasu oraz wyznaczenia sobie konkretnych celów, a następnie dążenia do ich jak najlepszej realizacji. Talent Aleksandra został dostrzeżony przez grupę Tymex Boxing Promotion, z którą od 2019 roku pięściarz oficjalnie współpracuje.

Aleksander jest niewątpliwie przykładem człowieka, który udowodnił, że jeżeli się czegoś bardzo pragnie, to ciężką pracą można to osiągnąć. Sport kształtuje nie tylko naszą sylwetkę, ale też pewne cechy charakteru:

- Boks nauczył mnie szacunku, determinacji w dążeniu do celu, pokory i dyscypliny na najwyższym poziomie - stwierdza Aleksander Jasiewicz. Przygodę górnika z Lędzin z boksem opisujemy obszerniej w kwietniowym numerze "Magazynu PGG".

Przypomnijmy, że bokser z kopalni Ziemowit to nie jedyny sportowy talent wśród górników PGG S.A. Sukcesy w MMA odnosi też 26-letni Marcin Maleszewski, na co dzień pracujący pod ziemią w rybnickiej kopalni Chwałowice. W piątek wieczorem 9 kwietnia górnik z Chwałowic stoczy swój kolejny pojedynek na gali MMA EFM SHOW. Przeciwnikiem Polaka z Chwałowic będzie Fin Tuomas Gronvall.

Na zdjęciach: bokser z Ziemowita Aleksander Jasiewicz (1-3) i zawodnik MMA z Chwałowic Marcin Maleszewski (4)