29 styczeń 2021

Akademia Zarządzania Projektami w Przemyśle podsumowała rok działalności

Przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej uczestniczyli w środę 27 stycznia w spotkaniu podsumowującym rok działalności Akademii Zarządzania Projektami w Przemyśle, zorganizowanej przez IPMA Polska (International Project Management Association). Akademia jest wspólną inicjatywą największych firm sektora, w której partnerami PGG S.A. są KGHM Polska Miedź i Jastrzębska Spółka Węglowa.

Pierwsze spotkanie uczestników Akademii Zarządzania Projektami w Przemyśle odbyło się w lubińskiej siedzibie KGHM wiosną zeszłego roku, ale wkrótce stan pandemii zmusił do zmiany formy kontaktów na wirtualną. W tzw. webinarach, czyli seminariach internetowych AZPwP w ciągu 12 miesięcy udział wzięło ok. 400 przedstawicieli trzech spółek.

W środę 27 stycznia ponad stu menedżerów z PGG, JSW i KGHM podsumowało roczną współpracę, uczestnicząc m.in. w interaktywnym panelu dyskusyjnym. Korzyści płynące dla spółek z uczestnictwa w AZPwP prezentuje film, w którym członkowie Akademii przekonują nowych partnerów z branży górniczej i okołogórniczej, że warto przyłączyć się do ich wspólnej inicjatywy.

Dlaczego tak ważne jest doskonalenie umiejętności zarządzania projektami? Bo o ile kosztowne inwestycje są kołem zamachowym rozwoju firm, to kluczem do zarządzania tymi inwestycjami są z kolei wysokiej klasy specjaliści i unikalny sposób zarządzania, który pozwala na maksymalną kreatywność i efektywność.

- Dzięki AZPwP odkrywamy talenty, pracownicy imponują swoim kreatywnym podejściem, umiejętnością przekazywania wiedzy i pasją – mówi Adam Bugajczuk, wiceprezes ds. rozwoju KGHM, dodając, że profesjonalizacja menedżerów ma ogromne znaczenie przy projektach realizowanych przez KGHM, JSW i PGG ze względu na ich wielomiliardową wartość i fakt, iż należą pod kątem technicznym i menedżerskim do najbardziej złożonych w przemyśle.

- Polska Grupa Górnicza uczestnicząc w AZPwP obok takich spółek jak KGHM czy JSW może zdobywać nową wiedzę w zakresie zarządzania projektami finansowymi, biznesowymi czy technologicznymi oraz implementować ją do codziennej praktyki. AZPwP to także wymiana doświadczeń i wzajemne wspieranie się. Wpisuje się to w koncepcję organizacji uczącej się, którą realizuje PGG S.A. – mówi Andrzej Sączek, dyrektor Departamentu Wsparcia HR PGG S.A.

Artur Dyczko, p.o. prezesa JSW podkreśla, że Akademia Zarządzania Projektami w Przemyśle jest dla jego spółki bardzo ważnym, kluczowym projektem, bo stawia na rozwój kadry – ludzi, którzy realizują wielomiliardowe inwestycje strategicznie firmy. Obecnie w JSW trwa ponad 60 projektów.

- Cieszymy się, że byliśmy inicjatorami tego projektu i liczymy na jego rozwój, dołączanie innych dużych firm branży – zachęca Artur Dyczko.

- Nowy rok zaczynamy z wielką niewiadomą, Kontynuacja webinarów jest pewna, ale będziemy też przygotowywać się do do tradycyjnych spotkań, gdy tylko pozwoli na to sytuacja – zapowiada Ewa Zawadzka, członek zarządu IPMA Polska.

- Nie poddajemy się. Chcemy, aby tuż po zakończeniu pandemii nasza aktywność wróciła do pierwotnych planów, a więc spotkań bezpośrednich na warsztatach – dodaje dr inż. Seweryn Tchórzewski, kierownik projektu AZPwP.