26 marzec 2024

Dostawa węgla kupionego w sklepie internetowym PGG – aktualne informacje

Węgiel kupiony w sklepie internetowym PGG można odebrać za pośrednictwem kuriera, Kwalifikowanych Dostawców Węgla, a teraz także bezpośrednio na kopalni. Dostępne opcje dostawy są wskazane przy każdym produkcie.

Dostawa węgla kurierem jest dostępna dla węgla sprzedawanego na palecie 1000 kg. W takiej formie, w sklepie internetowym PGG jest oferowany węgiel workowany (50 worków x 20 kg na palecie) i węgiel luzem w big bagach (1 big bag 1000 kg).

 

Ile kosztuje dostawa węgla kurierem?

Cena transportu kurierem węgla kupionego w sklepie internetowym PGG jest stała w całej Polsce i wynosi 250 zł/t.

 

Ile czasu zajmuje dostawa węgla kurierem?

Po przekazaniu towaru z kopalni PGG firmie kurierskiej szacowany czas dostawy wynosi 5 dni roboczych.

 

Dostawa węgla do KDW jest dostępna dla węgla sprzedawanego luzem.

 

Ile kosztuje dostawa węgla do KDW?

Dostawa do KDW węgla kupionego w sklepie internetowym PGG ma zróżnicowaną cenę, zależną od odległości składu KDW od kopalni. Listę KDW z danymi kontaktowymi, godzinami otwarcia i cennikiem można sprawdzić tutaj.

 

Ile czasu zajmuje dostawa węgla do KDW?

Termin odbioru węgla (liczony od daty wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy sprzedawcy) wynosi do 60 dni kalendarzowych. W uzasadnionych wypadkach może zostać skrócony, lub przedłużony za zgodą obu stron. O szczegółach odbioru węgla poinformuje KDW bezpośrednio kontaktując się z Klientem. W razie potrzeby Klient także może skontaktować się z KDW. Na adres e-mail podany przy składaniu Zamówienia wysyłamyinformację o adresie Punktu Wydania Towaru, numerach telefonów kontaktowychi godzinach otwarcia składu wraz z unikalnym kodem odbioru.

 

Teraz możliwy jest też odbiór osobisty węgla, bezpośrednio na kopalni.

Ta opcja odbioru węgla kupionego na sklep.pgg.pl dotyczy towarów konfekcjonowanych tj. pojedynczych worków o wadze 20 kg oraz palet 1000 kg (1 big bag x 1000 kg, lub 50 worków x 20 kg). Transport węgla z Punktu Wydania Towaru organizuje i opłaca Kupujący we własnym zakresie.

 

Szczegółowe warunki dostawy węgla dostępne są w Regulaminie sklepu internetowego PGG.