6 marzec 2023

PGG S.A. znacznie powiększa limity i sieć sprzedaży węgla

Limit zakupu węgla w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej S.A. od poniedziałku 6 marca 2023 r. ulega zwiększeniu do pięciu ton na klienta rocznie dla wszystkich sortymentów w e-sklepie, włącznie z węglem workowanym. Jest to odpowiedź spółki na sygnały ze strony kupujących i rosnące zainteresowanie zakupami w sklepie internetowym PGG S.A.

W marcu powoli dobiega końca realizacja ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin. Z uczestnictwa w programie PGG S.A. wywiązała się z pełnym sukcesem, dostarczając węgiel do wszystkich swych odbiorców samorządowych w umówionych terminach. Program oznaczał dla spółki zaangażowanie w dystrybucję 1,3 mln t węgla do niemal 900 gmin w całym kraju, a zakończenie przedsięwzięcia pozwoli na stopniowe odnowienie pełnej oferty węgla w sprzedaży przez internet: w e-sklepie PGG S.A. ponownie pojawią się pozostałe sortymenty węgla luzem a także - w większej niż dotąd ilości – ekogroszki workowane.

E-sklep PGG S.A. podlega ciągłej modernizacji, wyposażany jest w nowe funkcjonalności, aby ułatwić zakupy wszystkim klientom PGG S.A. Przypominamy, że logowanie odbywa się obecnie przy wykorzystaniu tzw. Węzła Krajowego i elektronicznych narzędzi identyfikacji, jak Profil Zaufany lub przez bankowość internetową. Dzięki temu niemożliwe jest zakładanie kont na fikcyjne osoby lub podszywanie się pod innych klientów, a procedura zmiany danych klienta przebiega dużo prościej niż dotąd. Wkrótce w e-sklepie wyświetlanych będzie także więcej danych o składach KDW (m.in. o cenach usług i godzinach otwarcia), które na bieżąco podlegać będą aktualizacji.

PGG S.A. pracuje nad atrakcyjną ofertą, która zapewni klientom zakup polskiego węgla o gwarantowanej jakości po gwarantowanej cenie producenta. Niebawem przedstawione zostaną szczegóły tej oferty.

Wkrótce także powiększy się firmowa sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla KDW, licząca dziś 136 sprzedawców. Docelowo liczba składów w całej Polsce ulegnie podwojeniu. Niebawem rozpoczną się procedury przetargowe dla firm chętnych do współpracy (poinformujemy o szczegółach). Celem zmian jest wzmocnienie obsługi szczególnie tych obszarów kraju, gdzie węgiel jest najbardziej potrzebny i cieszy się teraz największą popularnością wśród odbiorców indywidualnych, tak aby wszyscy chętni klienci uzyskali łatwy dostęp do sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla PGG S.A.