7 lipiec 2023

Darmowa nauka języka włoskiego dla pracowników PGG S.A.

Pracownicy PGG S.A. mogą korzystać w lipcu z darmowych lekcji języka włoskiego w ramach Akademii PGG na platformie językowej eTutor. Na razie przez miesiąc. To kolejny język obcy, po angielskim, niemieckim czy hiszpańskim, którego lekcje zostały udostępnione za darmo przez pracodawcę.

Rozpoczął się sezon wakacyjny uznaliśmy, że język włoski może się przydać podczas urlopowych podróży. Latem wyjeżdżamy z rodzinami, w różnych kierunkach, także do Włoch; a dzieci naszych pracowników korzystają z obozów zagranicznych, podczas których język włoski może być przydatny – wyjaśnia Katarzyna Kunowska z Departamentu Wsparcia HR.

Nauka języków z platformą eTutor jest możliwa w dowolnym czasie na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu, jest do niej dedykowana aplikacja. Pracownicy mogą przekazać dostęp do kursu językowego także swoim bliskim.

- Warto z tej możliwości skorzystać. W skali całej naszej firmy koszt nauki na jednego pracownika nie jest wielki, natomiast dla pracowników jest to duża korzyść. Na platformie pracownicy mają już do wyboru trzy języki obce, teraz także włoski. Myślimy również o francuskim. Warto zaznaczyć, że nauka jest całkowicie dobrowolna – podkreśla dyrektor Departamentu Wsparcia HR Andrzej Sączek.

Program kształcenia językowego na platformie eTutor dla pracowników PGG S.A. ruszył w czerwcu 2021 roku, początkowo w ramach projektu Tarcza Językowa dla Firm 2.0. Spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Obecnie korzysta z niego już około 3 tysięcy osób.

Przewidziany jest do 15 marca 2024 roku. Dostęp do kursów językowych jest możliwy przez portal szkoleniowo – rozwojowy Akademia PGG, w którym zamieszczone są odpowiednie linki wraz z instrukcjami obsługi platformy językowej eTutor. Obok angielskiego i niemieckiego, a także hiszpańskiego, jest dostępny także kurs języka polskiego po ukraińsku, Business English, języki branżowe, Travel English oraz słownik diki.pl. Każdy pracownik może udostępnić platformę do nauki dwóm osobom. Dodatkowo dzieci mogą skorzystać także z lekcji angielskiego przygotowując się do matury.

W przypadku języka włoskiego pracownicy mogą się uczyć na wszystkich uruchomionych dotychczas przez firmę LangMedia (właściciela platformy eTutor i słownika diki.pl) poziomach: A1, A2, B1. W każdym z tych poziomów jest 50 tematów, a każdy temat składa się z ok. 3 lekcji pokazujących kulturę, tradycję, piękno krajobrazu włoskiego poprzez praktyczne dialogi i słownictwo zawarte w lekcjach.

W ulotce przygotowanej przez Departament Wsparcia HR zachęcającej do nauki tego języka czytamy:
- „La Carbonara” to włoska potrawa przygotowywana przez… górników. W dawnych czasach , gdy górnicy pozostawali w kopalni na dłuższą szychtę przygotowywali pastę z boczkiem i jajkami, a czarne drobinki, które się w niej pojawiały pochodziły z węgla. Dziś drobinki węgla zastąpił pieprz, ale nazwa potrawy oddaje górnicze korzenie (carbonaro znaczy węglarz). Teraz korzystając z darmowej nauki języka włoskiego dostępnej na platformie eTutor będziesz mógł samodzielnie po włosku zamówić Carbonarę, pizzę czy spróbować innych włoskich przyjemności w historycznym Rzymie, romantycznej Wenecji, a nawet sycylijskim „królestwie Dona Corleone” .