6 grudzień 2023

Grudniowy numer "Magazynu PGG"

Grudniowy Magazyn PGG rozpoczynają barbórkowe życzenia Zarządu i Rady Nadzorczej oraz metropolity katowickiego arcybiskupa Adriana Galbasa dla pracowników kopalń i zakładów Polskiej Grupy Górniczej S.A. Przeczytamy w nim także o XII Meetingu Gospodarczym Krajowej Izby Gospodarczej poświęconym przyszłości energetyki z udziałem prezesa PGG S.A. Tomasza Rogali.

W numerze także 2 relacj: pierwsza z Finału Konkursu „Pracuję Bezpiecznie 2023” , a druga z Biegu Niepodległości im. Dziewięciu z Wujka. Uzupełniają je fotorelacje z tych wydarzeń, w tym wspólne zdjęcie pracowników PGG S.A., którzy wzięli udział w biegu wykonane przed Pomnikiem Krzyżem przy Kopalni Wujek.

W grudniowym Magazynie PGG piszemy także o wynikach kontroli nadzoru górniczego w Ruchu Piast kopalni Piast- Ziemowit związanej z odpadami w podziemnych wyrobiskach. Kontrola potwierdziła stanowisko PGG S.A., że te śmieci nie są ani toksyczne, ani niebezpieczne.

Z grudniowego numeru dowiemy się także o działającym od kilku miesięcy w Ruchu Bielszowice KWK Ruda unikatowym systemie bezpieczeństwa w obszarze technologii operacyjnej - w całości opracowanym i wprowadzonym przez pracowników tego zakładu. W periodyku przeczytamy także o najnowszej produkcji Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Zakładu Informatyki i Telekomunikacji – filmie instruktażowym przybliżającym zasady działania urządzenia gaśniczego Saga.

W grudniowym Magazynie PGG także krótki reportaż o zabytkach w kopalni Bielszowice KWK Ruda. To blisko stu letnie: cechownia, łaźnia łańcuszkowa i tryptyk nieznanego autora z wizerunkiem świętej Barbary. Tryptyk skrywa w sobie tajemnicę – inny obraz - świętą Barbarę pędzla znanego artysty Maxa Wislicenusa, zamalowaną na początku ubiegłego wieku. Niezwykłego odkrycia dokonała ekspertka zajmująca się kultem świętej Barbary - Beata Piecha van Schagen.

W Magazynie PGG także informacje ze świata sportu. Złoto w Mistrzostwach Świata Federacji GPC na Węgrzech w dwóch kategoriach wywalczył Adam Łaskawski z kopalni Halemba, natomiast ratownik górniczy z tej samej kopalni Jacek Anc przywiózł brązowy medal z Mistrzostw Europy IBJJF Jiu-Jitsu No-Gi w Rzymie. Zawodnicy Klubu Skata Amicus związanego z KWK Staszic Wujek zdobyli 805 puchar w swojej historii – tym razem wywalczyli tytuł Mistrza Polski w Skacie.

W grudniowym Magazynie znajdziemy też obszerną relację i fotorelację o pracowniku Ruchu Jankowice KWK ROW Łukaszu Kubiaku, który specjalizuje się we wschodnich sportach walki i potrafi niemalże unosić się w powietrzu, co widać na zdjęciach.

W ramach Akademii PGG znajdziemy opis warsztatu dla podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych "Wartościowe Cele - Spokój Stabilizacja" oraz informację o zakończeniu studiów podyplomowych "Menedżer Produkcji".

Pobierz Magazyn PGG