9 luty 2024

Filmy z instrukcjami, jak sprawnie kupować w e-sklepie PGG S.A.

Krótkie filmy z instrukcjami, w jaki sposób krok po kroku dokonać zakupu węgla przez internet w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej S.A. od teraz pomogą klientom, którzy nie czują się najpewniej w procedurach internetowych i przy komputerze.

Zakup opału przez internet bezpośrednio u producenta, w powszechnie dostępnym z telefonu lub komputera domowego e-sklepie PGG S.A., w formule 24/7 pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy. Jednak potrzebna jest do tego chociaż minimalna biegłość w obsłudze komputera i e-zakupach a przecież nie wszyscy mieszkańcy ogrzewający swe gospodarstwa domowe węglem są za pan brat z internetem i technologiami.
Dla wielu procedury sklepu internetowego mogą wydawać się skomplikowane, zwłaszcza gdy muszą zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa zakupów w sieci. Wymagają dyscypliny i przestrzegania reguł. Ale nie każdy lubi czytać szczegółowe regulaminy i instrukcje.

Aby maksymalnie ułatwić każdemu przejście przez proces dokonywania transakcji w e-sklepie specjaliści Zakładu Informatyki i Telekomunikacji wspólnie z zespołem Biura Sprzedaży Węgla Opałowego PGG S.A. postanowili udostępnić w popularnym serwisie Youtube kilkuminutowe filmy instruktażowe. Po ich obejrzeniu dowiemy się, w jaki sposób bez kłopotów i niepotrzebnych błędów założyć i zarejestrować własne konto klienta. Gdy już rozpoczniemy kupowanie węgla przez internet, czeka nas szereg szczegółowych wyzwań – w zależności od tego, czy potrzebny nam groszek w worku do instalacji grzewczej z podajnikiem, czy też może wolimy inny rodzaj opału do kotła zasypowego. Od wyboru produktu zależeć będzie m.in. forma dostawy węgla. Paliwo konfekcjonowane (w workach i big-bagach) przywiezie nam na palecie kurier, któremu na stronie e-klepu trzeba zapisać adres domowy, pod który dostarczy towar. Za to węgiel kupiony luzem, trafi przez sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla do jednego z dwustu składów, którego lokalizację wybierzemy przed dokonaniem transakcji. Jak to zrobić i w jaki sposób bezpiecznie oraz skutecznie dokonać opłaty za zakupiony towar – pokazują nowe filmy z instrukcjami e-sklepu.

Palylista filmów instruktażowych będzie się rozrastać. Na razie znajdziemy na niej trzy pierwsze pozycje: 1. Proces rejestracji w e-sklepie, 2. Proces zakupu z dostawą przez KDW i 3. Proces zakupu z dostawą kurierem.

Przypomnijmy, że węgiel z e-sklepu PGG S.A. można kupić także wtedy, gdy nie mamy dostępu do komputera i internetu. Wtedy wystarczy zjawić się osobiście w dowolnym składzie KDW, którego personel udostępni sprzęt, połączenie z siecią i okaże potrzebne wsparcie.
- Tak zwane wykluczenie cyfrowe w Polsce zmniejsza się z roku na rok, jednak wciąż obejmuje ponad 3 mln osób, najczęściej seniorów i mieszkańców słabiej zurbanizowanych regionów; ciągle około 8 proc. gospodarstw domowych nie ma dostępu do sieci internetowej. Są to nadal nasi klienci i jeśli tylko potrzebują dobrego polskiego węgla opałowego w rozsądnej cenie, ale z różnych powodów nie potrafią złożyć zamówienia przez internet, należy im w tym pomóc. Wystarczy, by tacy klienci dotarli do najbliższego składu KDW, gdzie obsługa na miejscu udzieli wszelkiej możliwej pomocy przy zakupie węgla w e-sklepie – wyjaśniają specjaliści sprzedaży PGG S.A.