12 sierpień 2022

Sierpniowy numer "Magazynu PGG"

W sierpniowym numerze czasopisma Polskiej Grupy Górniczej S.A. polecamy rozmowę z prezesem Tomaszem Rogalą pt. "Transformacja energetyczna - czyli kto zapewni tani opał i energię obywatelom?".

W "Magazynie PGG" piszemy m.in. o działającym od roku systemie informacji o wstrząsach górniczych oraz całodobowych infoliniach przyjmujących zgłoszenia mieszkańców o skutkach wstrząsów. PGG S.A. jest jedną z niewielu spółek wydobywczych, które udostępniają aktualizowaną mapę wstrząsów generowanych przez działalność górniczą i szczegółowe dane o tych zdarzeniach.

Wyższy Urząd Górniczy obchodził stulecie istnienia - na uroczystej akademii z tej okazji nie zabrakło przedstawicieli PGG S.A. W Katowicach obchodzono też centralne uroczystości Święta Policji z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy - celebrację święta policjantów wsparła m.in. Polska Grupa Górnicza S.A.

W wakacyjnym nastroju polecamy tym razem Ostrawę na mapie urlopowych, letnich wędrówek. Piszemy również o ważnej konferencji z udziałem przedstawicieli Parlamentu Europejskiego - konsultacjach regionalnych pakietu "Fit for 55", które przeprowadzono pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego w GIG.

Już w październiku ruszą w GIG oraz Uniwersytecie Ekonomicznym specjalne podyplomowe studia menedżerskie dla dozoru wyższego i kierownictw kopalń. Przedstawiamy szczegóły projektu.

Opisujemy, jak sprawnie górnicy kopalni Mysłowice-Wesoła radzą sobie z zadaniami likwidacji ścian wydobywczych.

Polecamy uwadze ekskluzywną rozmowę ze Stanisławem Płatkiem, jednym z przywódców strajku w kopalni Wujek w grudniu 1981 r. pt. "O historię trzeba dbać". Zapraszamy do lektury!

Pobierz Magazyn PGG