24 listopad 2022

Turniej skata z okazji jubileuszu 70 lecia kopalni Ziemowit

Z okazji jubileuszu 70 lecia kopalni Ziemowit w Lędzinach w Izbie Tradycji, znajdującej się przy kopalni Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit, 5 listopada został rozegrany turniej skata. W rozgrywkach wzięło udział 42 zawodników – zarówno pracowników kopalni, jak i emerytów.

-Gram w skata od 40 lat. To śląska, bardzo piękna, emocjonująca gra. Trzeba mieć nie tylko szczęście, ale i umiejętności, ja na przykład co tydzień ćwiczę z kolegami – zdradził jeden z uczestników, zdobywca trzeciego miejsca, były ratownik górniczy z kopalni Ziemowit Grzegorz Koziorz.

Rozegrano 2 serie po 36 rozdań każda. Zawody pod względem sędziowskim i organizacyjnym poprowadził Prezes Polskiego Związku Skata Krzysztof Kołodziejczyk.
Turniej wygrał Janusz Morkisz z wynikiem 2443 pkt, drugie miejsce Mirosław Rapacz 2287 pkt, a trzecie Grzegorz Koziorz z wynikiem 2072 pkt. Każdy z grających otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrody, które wręczyli: Naczelny Inżynier kopalni Tomasz Kudłacik oraz kierownik Działu Spraw Pracowniczych i Socjalnych Mirosław Mastykarz.