26 maj 2023

Majowy numer "Magazynu PGG"

Majowy numer „Magazynu PGG” rozpoczyna obszerna relacja z debaty na temat przyszłości węgla, która odbyła się podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Uczestniczyli w niej między innymi wiceminister Aktywów Państwowych Marek Wesoły, prezes PGG S.A. Tomasz Rogala, a także dyrektor Departamentu Strategii i Analiz w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Wojciech Krawczyk i były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff.

W numerze także debata o bezpieczeństwie energetycznym Europy w ramach Forum Nagrody Prometejskiej z udziałem prezesa PGG S.A. Tomasza Rogali. Jej uczestnicy doszli do wniosku, że transformacja energetyczna powinna być przemyślana i odbywać się stopniowo.

W majowym „Magazynie PGG” znajdziemy także informację o nietuzinkowej akcji dla pracowników Centrali PGG S.A., którą zorganizowali przedstawiciele Biura BHP. Było to spotkanie dla wszystkich chętnych w formie warsztatów z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, a także radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. W szkoleniach użyty został sprzęt i urządzenia, którymi dysponuje Biuro BHP, pozyskane m.in. z funduszu prewencyjnego PZU.

W numerze znajdziemy także relację poświęconą filmowi dokumentującemu najdłuższy podziemny strajk w czasie stanu wojennego w kopalni PIAST. Właśnie ruszyły zdjęcia do dokumentu. Projekt "Ocalić od zapomnienia" jest pomysłem przedstawicieli Stowarzyszenia Solidarności Pamięci Strajkujących Górników w Kopalni Węgla Kamiennego Piast 14-28 Grudnia 81 roku.

W Magazynie PGG przeczytamy także o nawiązaniu współpracy PGG S.A. z 13 Śląską Brygadą Terytorialną, dowiemy się jaki jest jej główny cel i na czym ona polega.

W ramach rubryki „Europa na weekend” znajdziemy informacje o renesansowej perełce Moraw. Telcz to urokliwe miasteczko, które znajduje się zaledwie 350 km od Katowic, a jego zabudowa jest jedną z najpiękniejszych w stylu włoskiego renesansu na północ od Alp.

Pobierz Magazyn PGG