17 wrzesień 2021

Ukazał się powakacyjny numer "Magazynu PGG"

Ukazał się pierwszy po wakacyjnej przerwie numer "Magazynu PGG", w którym szczególnie polecamy uwadze Czytelników rozmowę z Tomaszem Rogalą, prezesem Polskiej Grupy Górniczej S.A. o arkanach transformacji górnictwa w Polsce.

Kiedy może ruszyć program restrukturyzacji branży do 2049 r. uzgodniony w umowie społecznej, podpisanej wiosną tego roku? Czy Komisja Europejska powinna przyjąć polską argumentację i zaaprobować nasz model transformacji? Co będzie istotą skomplikowanego procesu dla Polskiej Grupy Górniczej S.A.? O tym i wielu innych wątkach planu dla górnictwa w wywiadzie pt. "Potrzebujemy mądrej transformacji".

W "Magazynie PGG" piszemy również o upamiętnieniu w Tour de Pologne najdłuższego strajku stanu wojennego pod ziemią w kopalni Piast w 1981 r. Czterdziestą rocznicę strajku obchodzić będziemy w Polskiej Grupie Górniczej już w grudniu tego roku.

W dobie Covid spółka prowadzi dla pracowników poszczególnych zakładów górniczych cykl nowych warsztatów pod hasłem "Stan pandemii - dobre praktyki", które opisujemy na łamach. Przypominamy też o przekazaniu Śląskiemu Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach historycznych obiektów kopalni Wujek z myślą o kultywowaniu wielkiego i tragicznego etosu górników z Wujka.

Na kolumnach projektu PGG Family znajdziemy interesujące propozycje na wypoczynek z rodziną, poznamy też laureatów wielomiesięcznej gry-zabawy "Planeta PGG".

Projekt "Akademia PGG" prezentuje porcję nowych usprawnień wdrażanych przez specjalistów naszych kopalń, które opisują w swych artykułach, a na stronach "InnTech PGG" dowiemy się m.in. o prostym, lecz innowacyjnym i skutecznym rozwiązaniu, przy którego pomocy udało się rozwiązać jeden z najczęstszych problemów w transporcie kolejkami podwieszanymi na pochyłościach.

W "Magazynie PGG" nie brak też ciekawostek technologicznych ze świata. W cyklu "Polska na weekned" zachęcamy do odwiedzenia lokalnej perełki architektonicznej - pałacu w Pławniowicach wraz z malowniczym jego otoczeniem.

Pobierz Magazyn PGG