11 marzec 2022

Polska Grupa Górnicza S.A. rozszerza ofertę sprzedaży dla klientów indywidualnych

Od piątku 11 marca br., klienci indywidualni będą mogli kupować za pośrednictwem sklepu internetowego PGG S.A. węgiel luzem w cenach dostępnych bezpośrednio na kopalniach. Oferta skierowana jest głównie do osób mieszkających w dalszej odległości od kopalń, nawet na drugim końcu kraju, ogrzewających swoje gospodarstwa domowe węglem. W pierwszym etapie możliwy będzie zakup Karlika i Pieklorza luzem na kopalniach Chwałowice i Ziemowit. W kolejnych dniach będą udostępniane produkty z pozostałych kopalń.

Polska Grupa Górnicza S.A. zgodnie z przyjętą strategią rozszerza ofertę sprzedaży dla klientów indywidualnych wykorzystując do tego własne kanały dystrybucji i stworzone narzędzia elektroniczne. Spółka postanowiła umożliwić chętnym kupno węgla luzem z odbiorem osobistym. Od piątku 11 marca br. w sklepie internetowym PGG S.A. klienci indywidualni będą mogli raz na 12 miesięcy kupić 5 ton węgla luzem w atrakcyjnych cenach dostępnych bezpośrednio na kopalniach. Warunkiem dokonania zakupu będzie ogrzewanie własnego gospodarstwa domowego węglem oraz własny odbiór w ustalonym na kopalni terminie, zarówno osobisty jak i przez upoważnionego przewoźnika.

- To pierwsza tak kompleksowa oferta na polskim rynku opałowym. Chcemy umożliwić nabywcom kupno węgla w atrakcyjnych cenach obowiązujących u producenta, które są znacząco niższe od cen w składach opałowych w Polsce. Program spowoduje także zmniejszenie kosztów ogrzewania dla odbiorców końcowych. Przewidujemy, że ta forma sprzedaży spowoduje powstanie „sąsiedzkich grup zakupowych” i klienci, aby ograniczyć koszty transportu będą odbierać zamówiony węgiel w ramach jednej dużej dostawymówi Tomasz Głogowski, rzecznik PGG S.A.

Możliwość kupna węgla luzem adresowana jest głównie do klientów mieszkających w dalszej odległości od kopalń PGG S.A., którzy na co dzień nie mają możliwości bezpośredniego zaopatrzenia się w kopalnianych punktach sprzedaży.

PGG S.A. przygotowała szczegółowy harmonogram, tak aby jak najbardziej uprościć i ułatwić realizację transakcji. Węgiel luzem będzie sprzedawany za pośrednictwem sklepu internetowego PGG S.A. Nowa partia towaru będzie dodawana o godzinie 18:00, tak aby każdy z chętnych miał możliwość złożenia zamówienia w wolnym czasie po pracy. Klienci będą mieli do dyspozycji węgiel z tych kopalń gdzie prowadzona jest sprzedaż węgla za gotówkę: Marcel, Piast, Ziemowit, Jankowice, Rydułtowy, Murcki-Staszic, Sośnica, Bielszowice, Halemba oraz Mysłowice-Wesoła. W pierwszym etapie możliwy będzie zakup sortymentu Karlik luz i Pieklorz luz na kopalniach Chwałowice i Ziemowit. W kolejnych dniach będą udostępniane produkty z pozostałych kopalń.

Po złożeniu zamówienia nabywcy otrzymają pocztą elektroniczną informacje o potwierdzeniu złożenia zamówienia, oraz terminie i warunkach odbioru. Termin odbioru węgla będzie każdorazowo ustalany indywidualnie bezpośrednio z odbiorcą lub wskazanym przez niego przewoźnikiem.

- Będziemy informować klientów na bieżąco o stanie zamówienia, tak aby mogli wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę oraz termin odbioru – zapewniają służby sprzedażowe PGG S.A.

Spółka podkreśla, że program adresowany jest wyłącznie do klientów indywidualnych dlatego w regulaminie wyraźnie zaznaczono, że kupiony węgiel nie może stanowić przedmiotu obrotu handlowego i może być przeznaczony jedynie na potrzeby ogrzewania własnego gospodarstwa domowego.