22 czerwiec 2023

Czerwcowy numer "Magazynu PGG"

Czerwcowy numer „Magazynu PGG” rozpoczyna relacja z konferencji: „Rola polityki surowcowej państwa w zapewnieniu bezpieczeństwa surowcowego Polski”, która odbyła się 17 maja w Warszawie. W spotkaniu zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Państwowy Instytut Geologiczny wziął udział prezes PGG S.A. Tomasz Rogala.

W numerze znajdziemy też informacje na temat spotkania w Parlamencie Europejskim na temat Funduszu Badawczego Węgla i Stali, które odbyło się 23 maja. Prezes Polskiej Grupy Górniczej S.A. i prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL Tomasz Rogala przedstawił szczegółowe informacje o pracach i badaniach prowadzonych w ramach funduszu przez PGG S.A.

Na dalszych stronach magazynu przeczytamy o kwestiach dotyczących odwadniania kopalń. 30 maja w siedzibie PGG S.A. odbyła konferencja prasowa na ten temat z udziałem przedstawicieli spółek węglowych.

W czerwcowym „Magazynie PGG S.A.” znajdziemy obszerny tekst o jedynym muzeum na terenie czynnej kopalni czyli o ekspozycji w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności przy kopalni Wujek. Oprowadził nas po nim dyrektor placówki Robert Ciupa.

W numerze też o ćwiczeniach żołnierzy 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie kopalni Bolesław Śmiały w ramach współpracy tej jednostki z PGG S.A. Zakład zamienił się na chwilę w poligon wojskowy. Zgodnie ze scenariuszem wdarły się tam ugrupowania wroga, które próbowały zniszczyć strategiczne budynki.

Czerwcowy „Magazyn PGG” wypełnia też szczegółowa relacja z wizyty studyjnej uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu 18 maja w kopalni Piast-Ziemowit ruch Piast w Bieruniu. Spotkanie z młodzieżą tej szkoły zostało zorganizowane w ramach współpracy PGG S.A. z Powiatem Bieruńsko-Lędzińskim i w ramach programu stypendialnego Dobry Start Akademia PGG.

W numerze przeczytamy także o oszczędzaniu energii w PGG S.A., jubileuszu 200-lecia nieistniejącej już kopalni Katowice, a także o konferencji zorganizowanej 29 maja w Polanicy Zdroju z udziałem wiceprezesa ds. Sprzedaży PGG S.A Adama Gorszanowa, dyrektora ITPiE Aleksandra Sobolewskiego oraz dr inż. Katarzyny Matuszek z ITPiE z Zabrza, oraz przedstawicieli kilkunastu gmin uzdrowiskowych. Hasło przewodnie spotkania brzmiało „Nowa generacja paliw węglowych – Karolinka 2.0”.

Pobierz Magazyn PGG