7 grudzień 2022

Grudniowe wydanie "Magazynu PGG"

Grudniowe wydanie "Magazynu PGG" zdominowała tematyka związana z górniczym świętem – Barbórką. Znajdziemy w nim życzenia nadesłane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego, metropolitę katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca, wiceministra Aktywów Państwowych Piotra Pyzika oraz list z okazji Barbórki od prezesa Polskiej Grupy Górniczej S.A. Tomasza Rogali.

- Barbórka to czas, aby Państwu podziękować i wyrazić szacunek za zaangażowanie i pracę. Tak doświadczona kadra o wysokich kompetencjach zawodowych to cenna wartość dla Polskiej Grupy Górniczej S.A. – napisał prezes Tomasz Rogala. Przypomniał, że górnictwo w związku z agresją rosyjską na Ukrainie znalazło się teraz w szczególnym momencie. I że dzisiaj najpilniejszym zadaniem Polskiej Grupy Górniczej S.A. jest zabezpieczenie jak największej liczby gospodarstw domowych w opał przed nadchodzącą zimą.

- Dzisiaj nasi pracownicy robią bardzo wiele, by wydobyć jak najwięcej w tym trudnym okresie i za to Państwu dziękujemy – podkreślił prezes PGG S.A.

W grudniowym "Magazynie PGG" także o świętej Barbarze i tradycjach związanych ze świętem górnika, o tym w jaki sposób i od kiedy jest ono obchodzone.

Znajdziemy w nim także obszerną relację z konferencji naukowej współorganizowanej przez prezesa PGG S.A. Tomasza Rogalę i dyrektora Głównego Instytutu Górnictwa prof. Stanisława Pruska. Odbyła się 21 listopada 2022 r. pod hasłem: "Wykorzystanie surowców krytycznych w procesie transformacji energetycznej, a skutki środowiskowo-społeczne”.

- Metale rzadkie mają takie znaczenie jak energia, ropa czy węgiel, są niezbędne, byśmy na co dzień funkcjonowali i zachowali obecny poziom życia, dlatego kwestie, ile kosztują i skąd pochodzą, powinny być głównym elementem dyskusji politycznej – wyjaśniał prezes Polskiej Grupy Górniczej S.A. Tomasz Rogala.

W "Magazynie PGG" znajdziemy także relację z finału konkursu „Pracuję Bezpiecznie 2022”. Przystąpiło do niego w sumie około 2000 osób. Eliminacje trwały pół roku, a finał miał miejsce w Domu Kultury w Rybniku Niedobczycach. Podobnie jak w poprzednich latach został rozgrany w konwencji telewizyjnego widowiska "Jeden z dziesięciu". W konkursie zwyciężył Mateusz Wilczek z kopalni ROW Jankowice. Na podium stanęli też Adam Prychocen z Mysłowic-Wesołej i Damian Stokłosa z Ziemowita.

W gazecie przeczytamy także o akcji senator Doroty Tobiszowskiej #STOPCZAD, w którą zaangażowała się Polska Grupa Górnicza. W ramach inicjatywy uczniowie ze śląskich szkoł otrzymują czujniki pomiaru tlenku węgla. Pai senator zdradza, że rozpoczęła akcję bo kiedyś taki czujnik uratował jej życie.

Pobierz Magazyn PGG